UGANDA BÜYÜK YETİMHANE VE MEDRESE İNŞATI

Uganda'da 10 bin m2 alan üzerine inşaatı başlayacak olan 250  yetimin barınacağı Lojman ve 450 yetim ve yoksulun eğitim göreceği medrese  cami yapımına başlıyoruz. 

siz hayırseverlerimizden bir tuğla yardım bekliyoruz

Uganda Büyük Yetimhane İnşaatı

Bilindiği üzere Ugandada Daha önce  açılmış olan 72 kişilik  bir yetimhane bulunmaktadır.Şu anda, eğitim öğretim, barınma, sağlık ve diğer tüm ihtiyaçların karşılandığı Uganda’nın başkenti Kampala’da olan bu yetimhanenin de ayrıca Türk kültür ve geleneklerinin de öğretildiği; Türkçe derslerinin verildiği ve bayrağımızın dalgalandığı bu kurum seküler bilimin dışında dini derslerin de verildiği ender bir görülen güzelliktedir Şu anki Yetimhane On dönünm arazi üzerine inşa edeceğimiz yeni yetimhaneye taşınarak eğitimlere devam edilecektir

NEDEN YENİ BİR YETİMHANEYE İHTİYAÇ VAR?

Şu an ki yetimhanede 72 yetim kalmaktadır. Bizler, daha çok yardıma muhtaç yetime ulaşmak adına içinde 500 kişinin eğitim göreceği; camisi, yatakhanesi, geniş oyun parkı, bilgisayar odası, yemekhanesi ve misafirhanesi olan 10 dönümlük bir alanı kapsayacak bir kurum oluşturma adına bu projeyi gerçekleştirmek istiyoruz. Amaç daha çok yetime ulaşıp onları maddi manevi olarak hayata hazırlayıp ehl-i sünnet ve cemaat çizgisinde yetiştirmektir. Ayrıca bu alan içine yapılacak büyük bir cami ile de çevre halkın ibadet ihtiyacını da karşılamak hedeflerimiz arasındadır.

NEDEN UGANDA?

Uganda toplam 36 milyon nüfusun içinde yaklaşık 10 milyon Müslümanın yaşadığı Doğu Afrika’da yer alan iklimi, insanı ve konumu itibariyle merkezi bir konumda bulunan bir ülkedir. Burada bulunan birçok yetim ve öksüz çocuğun olması bizleri burada bu çocuklara âlem-i İslam adına sahip çıkma sorumluluğunu yüklemektedir. Yapılacak en küçük bir yardımın bile boşa gitmeyip karşılık bulacağı bu topraklarda, İslam âleminin kalesi olan bahtiyar Türk milletinin bizleri bu yolda yalnız bırakmayacağını biliyoruz. Rabbim bu manada yardımlarını eksik etmeyenlerden  razı olsun.

BAĞIŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Okunma : 1.480

VALİDE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Fevzi Çakmak Mah. 1104 Sokak No : 42 / A Esenler / İSTANBUL
Şu an sitemizi inceleyen:    4 Kişi.
Bugün sitemizi ziyaret eden:  162 Kişi.
Toplam Ziyaretçi:  241.324 Kişi.
☏ 0 212 569 33 33
0 530 569 22 22
www.valide.org.tr  2019 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.