HAKKIMIZDA

Valide İnsani Yardım Derneği, Yardımlaşma dayanışma ve kardeşlik misyonu çerçevesinde ülkemizde ve dünyada tüm ihtiyaç sahiplerine insani yardımların ulaştırılmasına yönelik faaliyetler düzenlemek amacı ile 25 arkadaşın biraraya gelerek 16/07/2010 tarihinde İstanbul merkez olmak üzere kurduğu sivil toplum örgütüdür.

Valide İnsani Yardım  samimi ve gayretli çalışmaları neticesinde 16/07/2014 tarih ve 2014/6647 sayılı Bakanlar kurulu kararı ile Kamu yararına çalışan dernekler statüsü kazanmıştır.

 

VİZYONUMUZ

Savaş, doğal afet, terör ve insan ticaretinin sebep olduğu olumsuzluklar giderilerek yetim ve dul kalmış bireylerin kendi ayakları üzerinde durabilmeleri için destek olmak. Dünyada dayanışma ve yardımlaşma alanında öncülük ederek ülkeler ve sivil toplum örgütleri arasında ortak değerleri yeniden inşa etmek. Yardıma muhtaç olan kişi ve egitim kuruluşlarına destek vermek. Köklü projelerle ile zihinleri yeniden işa etmek.

 

MİSYONUMUZ

Valide İnsani Yardım Derneği, dünyada adaletin ve iyiliğin hâkim olması için öncelikli olarak din kardeşlik bilinciyle nerede olursa olsun muhtaç ve mazlum tüm insanlara ihtiyaç duydukları maddi ve manevi yardımı ulaştırmada, değişen dünyada “değişmeyen değerlerin” yaşatılmasını sağlamada, bütün insanlığa şefkat köprüsü olabilmek ve iyiliği her zaman her mekânda yaşatmada öncülük etmektir.

 

 

  • İzlenme :105