Her yıl 5 milyon insan, su ve suya bağlı hastalıklardan vefat ediyor. Her 20 saniyede 1 çocuk, su ve suya bağlı hastalıklardan vefat ediyor.  Dünya genelinde ortalama 665 milyon Müslüman temiz suya ulaşamıyor. Kilometrelerce yolu her sabah ve her akşam yürümek zorunda kalıyorlar. Kurak topraklarda yaşayan çocukların aldıkları ilk eğitim, evlerinin su ihtiyacı için saatlerce yürüyüp en yakın kuyudan su taşımak oluyor. Bu çocuklar daha dünyaya gelmeden hüzünlü bir kaderle doğuyorlar: Susuzluk. Valide Derneği olarak sizlerin de desteği ile bu kederli kaderlere temiz suyla şifa olmak için ulaşabildiğimiz susuzluktan çatlamış her toprağa su kuyusu açmayı hedefliyoruz.
2021 Yıl içi Kurban fiyatları Afrika ve Uzakdoğu Hisse Bedeli 650 TL, Bu fiyata tüm organizasyon giderleri de dahildir.

Valide Derneği kurban çalışması yaparken öncelikle yapılanın bir ibadet olduğu ve en temel maksadın Allah’ın rızasına kazanmak olduğu bilinciyle hareket ediyor.

Bu bilinçle gerçekleştirdiği çalışmalarında özellikle dikkat ettiği hususlar ise şunlardır:

  • Hayırseverlerin kurban ibadetlerini yerine getirmelerinde aracı olma.
  • Bayramı milyonlarca kardeşimizle onlarca ülke ve bölgede beraber eda ederek bir ümmet buluşması gerçekleştirme.
  • İslam coğrafyasının farklı noktalarındaki insanlar için bir moral, motivasyon ve yaşama sevinci olabilme.
  • Kurban çalışmasıyla misyonerlerin çalışmalarına karşı bir panzehir etkisi oluşturabilme.
  • Bölgelerdeki gelişmeleri, kardeş coğrafyalarda yaşananları yerinde gözlemleyebilme, gelişmeleri takip edebilme.
  • Bölgelerdeki ihtiyaçları yerinde gözlemleyerek sorunların çözümü için gerekli olan projeleri oluşturarak hayırsever Müslümanların bilgisine sunabilme.
  • İhtiyaç sahibi insanlara kurban eti sunma.
Valide İnsani Yardım Derneği 2010  Yılında kurulan , kar amacı gütmeyen Uluslararası bir dernektir. Valide İnsani Yardım  Derneği’nin amacı ise din ,dil ve ırk ayrımı yapmaksızın dünyanın çeşitli yerlerinde zulüm gören mazlumları, kimsesizleri ve yardıma muhtaçların gönlüne bir nebzede olsa su serpmektir.
Bir su kuyusu bedelini bağışladığınızda; su kuyusu, ödeme tarihinden sonra su kuyusu açılacak ülkenin şartlarına bağlı olarak 1-4 ayda tamamlanıyor. Eğer hisseli su kuyusuna bağışta bulunduysanız, kuyuların tamamlanıp faaliyete geçme süresi diğer bağışların hızlı veya yavaş gelmesine bağlıdır.
Evet mümkün https://valide.org.tr/bagisyap adresinden bağışınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Dernek merkezine gelip bireysel olarak personellerimiz ile iletişime geçerek bilgi alabileceğiniz gibi gelen yardımları ivedilikle ihtiyacı olan bölgelere sevk edip bağışçılarımıza ve halka yapılan yardımları göstermek için sitemize yüklediğimiz detaylı yazı ve görsellerden de bilgi alabilirsiniz.
Hisseli su kuyularına da ortak olabilirsiniz. Hisseli su kuyularında bir hisse bedeli 250 ₺’dir.
Kurbanlarını bağışlayan hayır sahipleri, kurbanlarının kesildiği bilgisini Valide Derneği’ne cep telefonlarına gönderilen kısa mesajlar vasıtasıyla öğrenebilmektedirler. Bölgelerde kurban kesimleri tamamlandıktan sonra buralardaki ekipler tarafından Valide Derneği merkezine kurban kesim işlemlerinin tamamlandığı yönünde bilgi ulaştırılmaktadır. Bu bilgilendirmenin ardından kurbanını kestiren kişilere kurbanlarının kesildiğine dair kısa cep mesajları gönderilir. Kesim mesajının ardından yakalşık 20 gün içerisinde göndereceğimiz son mesaj ve mail de kurbanınızın kesim GÖRSELLERİNİ görebileceğiniz LİNK uzantısı gelecektir.
Hem Derneğimiz devlet tarafından yardım yerinde ve merkezimizde belli standartlar gereği ve de derneğimizde yurt dışı projelerinde beraber çalıştığı yardım vakıflarının denetlemesini bizzat kendisi yapmaktadır. Ayrıca yerinde denetlemek yada yardım yapılan yerlere gitmek isteyen kişiler kendi masraflarını karşıladığı taktirde yardım yapılan yerlere gidebilir ve bizatihi faaliyetlerimize şahit olabilirler. 
Valide Derneği elinden geldiğince ihtiyacın en çok olduğu yerlerde yardım faaliyetleri yürütüyor. Bu yüzden ağırlıklı olarak yurt dışında yardım yapmasına rağmen ülke içinde de yardım hizmetleri yürütmektedir.
Valide derneğinin hiçbir şekilde, hiçbir cemaat, parti yada herhangi bir siyasi görüş ile bağlantısı bulunmamaktadır. Çare derneği gönüllülük hareketiyle kurulmuş bir dernektir.