İTFAİYE ŞEHİDİ CELİL DAĞ SU KUYUSUNU ÇAD'IN LUVA İLİ ERCEFA KÖYÜNDE AÇTIK

 

İtfaiye Şehidi Merhum Celil Dağ'ı sevenlerinin adına açtırdığı su kuyusu dünyanın en yoksul ülkelerinden  Çad'da Müslüman kardeşlerimize hayat verecek.

 

Valide İnsani Yardım Derneği olarak su kuyusu projelerimizi suya muhtaç bölgelerde açmaya devam ediyoruz. Yürümek için saatlerce yol yürümek zorunda kalan Çadlı Müslüman kardeşlerimiz artık bu sukuyusu ile birlikte hem kendileri hemde yakın köylerde bulunanlar bu su kuyusundan istifade edecekler. Ekiplerimiz Çad'ın Luva ilinin Ercefa köyüne merkezden 11 saatlik zorlu yol koşullarıyla ulaştı. 360 kişilik nufusu olan köyün diğer komşu köylerle birlikte Bin kişilik bir nufusa ulaşıyor. Köyde daha önce hiç su kuyusu açılmamış olup köylülerin durumu ise hayat standartlarının çok altında. Köylüler suya ulaşabilmek için hergün saatlerce yol yürüdüklerini biliniyordu. Bulabildikleri kirli ve çamurlu sularla su ihtiyaçlarını gidermeye çalışan hal için

 

Valide İnsani Yardım Derneği olarak bölgenin araştırmasını yaptıktan sonra gerekli sontaj çalışmalarına başladık ve su kuyusu projemizi tamamladık. Şuanda su kuyumuz yüzlerce bölge halkının su ihtiyacını gidermektedir. Böylelikle Afrikalı Müslüman kardeşlerimizin su ihtiyaçlarını karşılayarak böyle hayırlı bir işe vesile olmanın mutluluğunu yaşadık. Su kuyusunun açılmasında katkıda bulunan Fatih İtfaiyesinde çalışan görevlilerimizden Allah razı olsun.

 

 

 

 

Okunma : 1.424

VALİDE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Fevzi Çakmak Mah. 1104 Sokak No : 42 / A Esenler / İSTANBUL
Şu an sitemizi inceleyen:    33 Kişi.
Bugün sitemizi ziyaret eden:  296 Kişi.
Toplam Ziyaretçi:  562.783 Kişi.
☏ 0 212 569 33 33
0 530 569 22 22
www.valide.org.tr  2021 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.