VALİDE SU KUYULARI

Yaklaşık 2 milyar insanın içtiği su hijyen kurallarına uymuyor.

Kirli suyun neden olduğu kolera, ishal ve tifo nedeniyle her gün yaklaşık 1000 çocuk ölüyor.

Kuraklık, hastalık ve suya ulaşma güçlüğü nedeniyle her yıl hayatını kaybeden insan sayısı 2 milyonu geçiyor.

 

Kuraklık, yokluk, hızlı nüfus artışı ve kirlilik içilebilir temiz su kaynaklarını tehdit ediyor. Milyonlarca insanın sağlıklı suya sahip olamadığı dünyamızda kitlesel hastalıklar giderek artıyor. Temiz su kaynaklarının azalmaması için ciddi ve uygulanabilir önlemler alınmazsa insanların karşı karşıya olduğu tehlikeler daha da artacak. Özellikle Afrika ve Asya bölgesi başta olmak üzere dünyanın birçok bölgesinde insanlar günlük su ihtiyaçlarını karşılayabilmek için kilometrelerce yol yürümek zorunda kalıyorlar ancak bulabildikleri kirli ve çamurlu sularla su ihtiyaçlarını giderbiliyorlar


Valide Derneği olarak kalıcı projeler kapsamında kuraklığın hüküm sürdüğü topraklarda ve temiz içme suyuna hasret kalmış ülkelerde Su kuyusu projesiyle kardeşlerimizin yüreğine su serpiyoruz.

 

Valide İnsani Yardım Derneği olarak Afrika başta olmak üzere dünyanın çeşitli bölgelerinde kardeşlerimizin temiz su ihtiyacını karşılamak için Bağışçılarımızın desteğiyle su kuyuları açıyoruz sizde bağışlarınız la dünyanın çeşitli bölgelerinde ki kardeşlerimizin unutulmadıklarını hatırlatabilir yaşadıkları bölgeleri su kuyuları açılmasını sağlayarak hayatlarını kolaylaştırabilirsiniz

 

 

  • Su Kuyusunun Derinliği 30 ilâ 80 metre
  • Faydalanan insan sayısı: Günlük 300 ilâ 1500 kişi
  • Su kuyusu beton gövde, el pompası (tulumba), hayvan yalağı (Standart su kuyuları çoğunlukla el pompası (tulumba) kullanılarak ve hayvan yalağı eklenerek inşa edilmektedir.

  • Su kuyusu yer belirleme, ihtiyaç tespiti, fizibilite ve denetim çalışmaları ayrıca açılan su kuyularının düzenli olarak bakımları her yıl Valide Derneği ekibi tarafından yapılmaktadır.
  • Yapılan denetimlerde ve bölgelerden gelen bilgiler doğrultusuda teknik bakım veya tamirat ihtiyacı tespit edilen su kuyuları Valide Derneği tarafından hızlıca onarılmaktadır.

Ne Yapabilirsiniz?

Aileniz, arkadaş grubunuz, iş arkadaşlarınız veya akrabalarınızla bir araya gelerek su kuyusu açtırabilir ya da su kuyusu fonuna dilediğiniz miktarda bağışta bulunarak ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin suya kavuşması için gerekli çalışmaların yapılmasına katkıda bulunabilirsiniz. Su kuyusu açtırmak için bölge seçimi yapmadan önce 0212 569 33 33 telefon hattından 0530 569 22 22 whatsapp numaralı telefondan ulaşabiliriz.

 

TEMİZ SU BULAMADIKLARI İÇİN ÇAMURLU SU İÇİYORLAR

 

 

AÇTIĞIMIZ SU KUYULARI İLE BİNLERCE CANLI HAYAT BULUYOR

 

 

 

AFRİKALI ÇOCUKLARIN SU SEVİNCİ

 

 

 

 

ŞEHİT CELİL DAĞ

SU KUYUSU

 

HACI MAHMUT PİŞKİN

SU KUYUSU

 

İNSANLIK HAREKETİ

SU KUYUSU

 

ŞEHİT ÖMER HALİSDEMİR

SU KUYUSU

İtfaiye Şehidi Merhum Celil Dağ'ı sevenlerinin adına açtırdığı su kuyusu dünyanın en yoksul ülkelerinden Çad'da Müslüman kardeşlerimize hayat verecek.

 

12 saatlik Zorlu çöl bölgesi yolculuğundan sonra ulaşabildiğimiz Çad'ın Lak bölgesi Louva iline bağlı tombulaki köyünde bu sene 15. su kuyumuz

 

Afyonkarahisar’da bulunan Kocatepe Üniversitesi ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi öğrencilerin destekleriyle açılan su kuyusu Afrika’da binlerce yoksula can verecek

 

15Temmuz'daki darbe girişimi sırasında şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in adı, Çad'da açtığımız su kuyusuna verdik.

.

.

.

-Detaylı Bilgi-

 

-Detaylı Bilgi-

 

-Detaylı Bilgi-

 

-Detaylı Bilgi-

Okunma : 2.759

VALİDE İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

Fevzi Çakmak Mah. 1104 Sokak No : 42 / A Esenler / İSTANBUL
Şu an sitemizi inceleyen:    18 Kişi.
Bugün sitemizi ziyaret eden:  270 Kişi.
Toplam Ziyaretçi:  562.757 Kişi.
☏ 0 212 569 33 33
0 530 569 22 22
www.valide.org.tr  2021 © Tüm hakları saklıdır.
Bu site Ediyos Sistemini Kullanmaktadır.